Достапни линкови

Запалена куќата на поранешниот министер Положани


Илустрација, архивска фотографија

Илустрација, архивска фотографија

Непознат сторител ја запалил куќата на поранешниот министер за образование Азис Положани, јавуват македонските медиуми. Настанот се случил во 4 часот утринава кога сторителот фрлил шише со запалива течност. Според тоа што е објавено на македонските медиуми пожарот зафатил еден дел од куќата и нема жртви.
XS
SM
MD
LG