Достапни линкови

logo-print

Руски воени бродови се распоредуваат во Средоземно Море


Руското министерство за одбрана соопшти дека неколку бродови од Пацифичката флота ќе бидат испратени во Средоземно Море, како дела од воспоставувањето перманентно руско поморско присуство во регионот. Воените бродови од Јужно кинеско море веќе биле испратени кон Суецки канал и ќе бидат стационирани во пристаништа на неколку земји, е соопштено денеска во Москва, при што не е прецизирано во кои земји.
XS
SM
MD
LG