Достапни линкови

logo-print

Белград чека од Брисел пишан предлог за Косово


Србија до вторник треба да одговори на предлог-договорот со Приштина, но од Брисел се уште нема официјално писмо, објавија денеска белградските медиуми. Според Политика, Ештон ветила дека ќе испрати до преговарачкиот тим писмо со понуда на принципите на договорот Белград и Приштина, но се уште не стигнало. „Новости“ наведува дека Белград нема да испрати до Брисел формален одговор на устна понуда која веќе беше отфрлена на последната рунда“.
XS
SM
MD
LG