Достапни линкови

logo-print

Авганистански милитанти ja нападнале границата со Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека двајца војници биле полесно повредени во напад на авганистански милитанти на граничен премин. Според соопштението, за време на престрелката во Курам загинале четворица милитанти.
Последниот напад е во низата инциденти на граничниот премин, што предизвика зголемени тензии меѓу Пакистан и Авганистан.
XS
SM
MD
LG