Достапни линкови

logo-print

По грешка убиени авганистански војници


Во воздушен напад на силите на НАТО во југо-источен Авганистан, биле убиени 4-ца авганистански полицајци, соопштија официјални претставници во Кабул. Портпарол на НАТО изјави се собираат информации за инцидентот, не појаснувајки дали авиони на НАТО биле во акција во тој дел од Авганистан.
XS
SM
MD
LG