Достапни линкови

logo-print

Убиени двајца палестински тинејџери


Израелските сили соопштија дека убиле двајца палестинци на Западниот Брег. Имено група палестинци фрлала молотови коктели врз еден контролен пункт на израелската армија во близина на Тулкрам, по што војниците отвориле оган. Судирите избувнаа вчера во делови од палестинските територии за време на протестите поради смртта на еден палестинец во израелски затвор. Вчера, израелски авиони за прв пат од примирјето во ноември, бомбардираа цели во Појасот Газа, како одговор на истрелувањето ракети врз израелска територија.
XS
SM
MD
LG