Достапни линкови

logo-print

САД не дозволуваат посети на руски затвореник во Гвантанамо Беј


Соединетите Американски Држави нема да им дозволат на руските власти да организираат посета за руски државјанин во Гвантанамо Беј. Равил Мигазов е притворен во американската база во Куба од 2002 година, осомничен за врски со исламистички милитанти, но до сега не се покренати формални обвиненија. Четириесет и седум годишниот поранешен балетан се преобратил во Исламот додека го отслужувал воениот рок во руската армија.
XS
SM
MD
LG