Достапни линкови

logo-print

Немири на Западниот брег


Израелските трупи застрелале Палестинец на Западниот брег вчеравечер. Судири настанаа во средата во делови на Западниот брег поради убиството на палестински затвореник во вторникот во израелски затвор. Медиумите јавуваат дека многумина Палестинци биле повредени на немирните протести при судирите со израелските безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG