Достапни линкови

logo-print

Изгаснат пожарот во Чеченија


Руските власти соопштија дека пожарот во 40 катницата во руската република Чеченија е изгаснат. За сега нема информации за жртви во пожарот кој изби на горните катови на градбата рано утрово во Грозни. Станува збор за една од неколку високоградби во Грозни, кои имаат за цел да покажат дека Чеченија се опоравува по граѓанската војна.
XS
SM
MD
LG