Достапни линкови

logo-print

ММФ ќе обезбеди милијарда евра за Кипар


Меѓународниот монетарен фонд соопшти денеска дека ќе обезбеди милијарда евра за помош на Кипар. Шефот на ММФ, Кристин Лагард изјави дека извршниот совет на Фондот веројатно ќе го одобри договорот во мај. Според неа, кипарските власти претставиле амбициозна, неколкугодишна програма за реформи за да се справат со економските предизвици со кои се соочени.
XS
SM
MD
LG