Достапни линкови

logo-print

Нелсон Мендела се опоравува


Нелсон Мендела

Нелсон Мендела

Докторите кои го лекуваат поранешниот претседател на Јужна Африка Нелсон Мендела соопштија дека тој се чуствува многу подобро по една недела помината во болница. Кабинетот на претседателот Јакоб Зума соопшти дека Мендела е во стабилна состојба по третманот за лекување на пневмонија. 94 годишниот Мендела беше хоспитализиран на 27 март.
XS
SM
MD
LG