Достапни линкови

logo-print

Министерот за финансии на Кипар поднесе оставка


Кипарскиот министер за финансии Михалис Сарис

Кипарскиот министер за финансии Михалис Сарис

Кипарскиот министер за финансии Михалис Сарис денеска поднесе оставка. Тој изјави дека се повлекол од функцијата со цел да и помогне на комисијата која ќе ги истражува причините за кризата во земјата.
Комисијата ќе го истражува периодот во кој досегашниот министер за финансии беше на чело на Кипарската народна банка.
XS
SM
MD
LG