Достапни линкови

logo-print

Газпром со 34 проценти раст во извозот на гас


Руски Газпром соопшти дека извозот на гас во овој месец пораснал за речиси 34 проценти или 12 436 милијарди кубни метри повеќе во однос на истиот период во минатата година. Шефот на Газпром Алексеј Милер изјави дека се задоволни од растот и дека со тоа се потврдува угледот на компанијата.
XS
SM
MD
LG