Достапни линкови

Бериша-никој нема да ги загрози изборите


Албанскиот премиер Сали Бериша

Албанскиот премиер Сали Бериша

Албанскиот премиер Сали Бериша изјави дека никој не може да ја загрози определбата на владата да организира слободни и фер избори, во согласност со изборниот законик и Уставот. Бериша на неговата фејсбук страница коментирајќи ги најавите на Движењето за социјалистичка интеграција на Илир Мета дека ја напушта владата и оти за изборите и се враќа на левицата рече дека неговиот став е непроменет и секоја политичка сила прави избор кој го посакува.
XS
SM
MD
LG