Достапни линкови

logo-print

Започна средбата на Ештон со српската делегација во Брисел


Шефот за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон

Шефот за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон

Во Брисел започна состанокот на српската делегација со шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон. Како што јави Танјуг, под чие покровителство се одвива дијалогот, Ештон по средбата со српската делегација би требало да се сретне со претставниците на приштинските власти, по што е планиран заеднички состанок. Според Танјуг, во овој момент е неизвесно до кога ќе траат денешните средби.
XS
SM
MD
LG