Достапни линкови

logo-print

Епл се извини по критиките во кинеските медиуми


Американскиот компјутерски гигант Епл објави извинување по неколкудневната кампања од државните кинески медиуми кои ја обвинија компанијата за ароганција, некоректни услуги за корисниците и лоша политика на враќање на производите. Директорот на Епл Тим Кук во соопштението објавено на кинески јазик вели дека лошата комуникација создала впечаток дека компанијата не обрнува внимание на корисниците и додава дека Епл ќе ревидира дел од гарантните политики и внимателно ќе ги следи овластените дилери.
XS
SM
MD
LG