Достапни линкови

logo-print

Обвинителите бараат смртна казна за напаѓачот во Колорадо


Обвинетиот Џејмс Холмс

Обвинетиот Џејмс Холмс

Американските обвинители соопштија денеска дека ќе бараат смртна казна за Џејмс Холмс, кој е обвинет за нападот во едно кино во Денвер, при кој загинаа 12 лица, а 58 беа повредени. 25 годишниот Холмс го изврши нападот на 20 јули во минатата година за време на прикажувањето на новиот филм за Бетмен. Обвинителите во минатата недела ја одбија понудата на адвокатот на Холмс дека тој ќе се изјасни виновен доколку не се соочи со смртна казна.
XS
SM
MD
LG