Достапни линкови

logo-print

Карзаи се сретна со катарските лидери


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи се сретна со катарските лидери во Доха за да разговара за евентуалните мировни преговори со талибанците. Националната новинска агенција јави дека Карзаи се сретнал со емирот Халифа ал Хани, но без да соопшти детали.
Кабинетот на Карзаи соопшти дека тој ќе разговара за отварањето на канцеларија на талибанците во Катар.
XS
SM
MD
LG