Достапни линкови

logo-print

Пет деца загинаа во пожар во Франција


Во пожар на куќа во северниот дел на Франција животот го загубија пет деца. Локалните власти соопштија дека децата биле на возраст од 2 до 10 години. Нивниот татко бил присутен дома за време на пожарот, при што успеал да се спаси и да помине со полесни изгореници.
Децата биле во посета на нивниот татко, кој преживеал, бидејќи скокнал од прозорецот од првиот кат на куќата во Сент Квентин, кој се наоѓа на 130 километри од Париз.
XS
SM
MD
LG