Достапни линкови

logo-print

Ајфеловата кула евакуирана по дојава за бомба


Посетителите на Ајфеловата кула биле евакуирани по анонимниот телефонски повик дека на локацијата била поставена бомба. Околу 1400 туристи го посетувале местото во моментот, а полицијата по претресот, кој траел околу два часа не пронашла никакви сомнителни направи. По истрагата ајефловата кула била повторно отворена.
XS
SM
MD
LG