Достапни линкови

logo-print

Продолжува потрагата по исчезнатите рудари во Тибет


Кинеските спасувачки екипи продолжуваат со потрагата по рударите кои беа затрупани по лизгањето на земјиштето на една планина во Тибет, но шансите за пронаоѓање на преживеани е мала. Осумдесет и двајца рудари се водат за исчезнати, а околу 3500 спасувачи се борат со надморската височина и лошите временски услови во областа.
Кинеските медиуми јавија дека властите се загрижени за можност за појава на нови лизгања на земјиштето во регионот.
XS
SM
MD
LG