Достапни линкови

Карзаи во посета на Катар


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи пристигна во главниот град на Катар, Доха. Неговата дводневна посета на земјата е со цел да се забрзаат преговорите со талибанците. Според соопштението, отварањето на канцеларија на талибанците во Катар и авганистанскиот мировен процес ќе бидат во фокусот на разговорите на Карзаи со властите од земјата.
XS
SM
MD
LG