Достапни линкови

logo-print

Приврзаниците на Самоопределување протестираа во Митровица


Околу илјада приврзаници на опозициското движење Самоопределување од сите делови на Косово денеска мирно протестираа во Митровица,поради преговорите за нормализација на односите меѓу Косово и Србија. Демонстрантите извикуваа дека без обединета Митровива Косово не може да постои. Водачот на движењето Алберт Курти рече дека повторно ќе организира протести ако во Брисел на 2 април се постигне договор со Белград.
XS
SM
MD
LG