Достапни линкови

logo-print

Руската воена морнарица изведува вежби во Црно Море


Воената морнарица на Русија започна ненајавени вежби на Црното Море. Огнот кој го испуштаат бродовите од руската Флота е надополнет со вежби и на копнените сили. Воените бродови и копнените сили треба да бидат вратени во нивните бази во недела соопшти минстерството за одбрана.Вежбите кои почаа денеска треба да завршат утре. До ова доаѓа откако неколку рускки единици беа неспособни да се мобилизираат и распоред за кратко време откако добија изненадна команда за вежби во февруари.
XS
SM
MD
LG