Достапни линкови

logo-print

Авганистанскиот претседател Карзаи ги откажа разговорите во Катар


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи се откажа од разговори во Катар каде тој требаше да има средби со официјални претставници за да разговараат за авганистанскиот мировен процес и за одлуката да им се дозволи на талибанците да отворат канцелaрија во Катар.Талибанците одбиваат директни разговори со Карзаи за кој мислат дека е марионета на САД.
XS
SM
MD
LG