Достапни линкови

logo-print

Наградата на МИМ ќе го носи името на Никола Младенов


Никола Младенов

Никола Младенов

Наградата за најдобра истражувачка сторија што ја доделува Македонскиот институт за медиуми ќе го носи името на новинарот и сопственик на весникот Фокус Никола Младенов.
Во знак на почит кон делото на прерано починатиот колега Никола Младенов и неговиот огромен придонес за развојот на македонското новинарство, слободната мисла и демократијата во Република Македонија, Македонскиот институт за медиуми одлучи Наградата за најдобра истражувачка сторија на годината да го носи неговото име и да гласи - Награда за најдобра истражувачка сторија на годината „Никола Младенов“, се вели во соопштението од МИМ. Институтот ја доделува наградата од 2001 година.
XS
SM
MD
LG