Достапни линкови

logo-print

Мендела позитивно реагира на лекарскиот третман


Нелсон Мендела

Нелсон Мендела

Кабинетот на јужоафриканскиот претседател Јакоб Зума соопшти дека Нелсон Мендела позитивно реагира на третманот за лечење на инфекцијата на белите дробови. Поранешниот претседател на земјата синоќа беше хоспитализиран. Според соопштението, Мендела ќе остане во болница и ќе продолжи со третманот.
Мeндела во почетокот на месецов беше на контрола, откако во минатиот декември мина три недели во болница.
XS
SM
MD
LG