Достапни линкови

logo-print

ОН загрижени за депортацијата на сириски бегалци од Турција


Сириски бегалци во Турција

Сириски бегалци во Турција

ОН изразија длабока загриженост за извештаите за депортација на сириски бегалци од Турција. Турското МНР негираше денеска биле депортирани сириски бегалци од пограничен камп по судирите со турската полиција. Потпаролот на министерството Левент Ѓумрјукчју изјави дека околу 50 до 60 Сиријци доброволно се вратиле во својата земја и можно е некои од нив да учествувале во вчерашните провокации.
XS
SM
MD
LG