Достапни линкови

logo-print

Русија со воени вежби во Црно море


Рускиот претседател Владимир Путин до министерството за одбрана упатил наредба да започнат со воени вежби во Црното море. Неговиот портпарол Дмитри Песков изјави дека се работи за голема, непланирана вежба.
Тој истакна дека властите според меѓународните правила немаат обврска да ги известат соседните земји за вежби во кои учествуваат помалку од 7000 луѓе.
XS
SM
MD
LG