Достапни линкови

logo-print

Критика до руските власти за инспекцијата на невладините


Сергеј Кривенко

Сергеј Кривенко

Некои членови на рускиот Совет за човекови права на претседателот упати критика до властите за инспекцијата на невладините организации. Сергеј Кривенко, кој е и член и на одборот на организацијата за човекови права Меморијал ја спореди инспекцијата на невладините со притисокот со кој се соочувало граѓанското општество за време на владеењето на Сталин.
Од минатата недела руските власти ги проверуваат документите на десетици невладини во земјата.
XS
SM
MD
LG