Достапни линкови

logo-print

Аплауз за Никола Младенов за се што направи во медиумскиот бизнис


Никола Младенов

Никола Младенов

Со долг аплауз присутните на денешната комеморација му одадоа почит на новинарот и сопственик на Фокус Никола Младенов за се што направи во медиумскиот бизнис. На комеморацијата на Младенов, кој вчера загина во собраќајна несреќа во близина на Хиподром присуствуваа членови на семејството, соработници, колеги новинари, јавни личности од општествениот живот, членови на дипломатскиот кор. Неговата сопруга Билјана рече дека на Младенов најбитна му била слободата, бидејќи колку новинарите се послободни, толку се поодговорни во она што го работат.
На комеморацијата говореа и неговиот колега и пријател Синиша Станковиќ, колумнистот Мимоза Ристова, претседателот на ЗНМ, Насер Селмани, претседателот на ССНМ Тамара Чаусидис, а во име на редакцијата на Фокус, новинарот Саше Димовски.
XS
SM
MD
LG