Достапни линкови

logo-print

Оставка на управниот одбор на Кипарската народна банка


Насобрани граѓани пред Кипарската народна банка

Насобрани граѓани пред Кипарската народна банка

Сите членови на Управниот одбор на Кипарската народна банка денеска поднесоа оставка, меѓу кои и нејзиниот претседател Андреас Филипу и првиот извршен директор Такис Фидиас.
Вчера кипарската Централна банка го разреши извршниот директор на најголемата банка на островот, Банката на Кипар Јанис Кипри. Според кипарските медиуми, разрешувањето било на барање на меѓународните кредитори.
XS
SM
MD
LG