Достапни линкови

logo-print

Тројца нуркачи успасени за сечење подводен интернет кабел


илустрација

илустрација

Властите во Египет соопштија дека уапсиле тројца нуркачи кои се обидувале да пресечат подводен интернет кабел. Силите на морнарицата ги фатиле на дело нуркачите како го сечат кабелот кој е во сопственост на најголемата египетска телекомуникациска компанија.
XS
SM
MD
LG