Достапни линкови

logo-print

Новата шефица на американската тајна служба даде свечена заклетва


Првата жена директор на американската тајна служба Џулија Пирсон положи свечена заклетва во Белата куќа. Американскиот претседател Барак Обама изјави дека Пирсон го крши стереотипот за директор на агенцијата, додавајки дека многумина се горди на новата шефица на американските разузнавачи.
XS
SM
MD
LG