Достапни линкови

logo-print

Каримов се појави во јавност по гласините за нарушено здравје


Узбекистанскиот претседател Ислам Каримов

Узбекистанскиот претседател Ислам Каримов

Узбекистанскиот претседател Ислам Каримов оствари средба со казахстанскиот министер за надворешни работи Јерлан Идрисов во Ташкент. Според соопштението, тоа е првиот јавен настап на Каримов по гласините за неговата нарушена здравствена состојба во минатата недела.
Каримов беше прикажан на телевизија за време на прославата на курдската нова година во Ташкент на 19 март. Но, оттогаш не се појави во јавност.
XS
SM
MD
LG