Достапни линкови

logo-print

Сириската опозиција отвори амбасада во Катар


Лидерот на сириската опозиција Ахмед Муаз ал Хатиб на отварањето на амбасадата во Доха

Лидерот на сириската опозиција Ахмед Муаз ал Хатиб на отварањето на амбасадата во Доха

Сириската опозициска група, која беше признаена од Арапската лига ја отвори својата прва амбасада. Нејзиниот лидер Ахмед Муаз ал Хатиб кој присуствуваше на церемонијата на отварањето на амбасадата во Катар упати критика до светските лидери поради тоа што не успеаа да им помогнат на бунтовниците да го соборат режимот на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG