Достапни линкови

logo-print

Авганистанска воена делегација ја откажа посетата на Пакистан


Припадници на авганистанската армија

Припадници на авганистанската армија

Авганистанскиет власти го откажа патувањето на воената делегација која требаше да го посети Пакистан. Според соопштението делегацијата составена од 11 членови на авганистанската национална армија нема да го посети Пакистан, поради бомбашките напади на земјата врз авганистанската покраина Кунар во изминативе два дена.
Делегацијата требаше да учествува на симулација на воени вежби.
XS
SM
MD
LG