Достапни линкови

logo-print

Британија ќе покрене истрага за смртта на Березовски


Борис Березовски

Борис Березовски

Британската полиција соопшти дека истрагата за смртта на поранешниот руски олигарх Борис Березовски ќе биде покрената на 28 март. Во текот на истрагата ќе бидат разгледани доказите за случајот и причините за смртта.
Телото на Березовски беше пронајдено во неговиот дом во близина на Лондон, а аутопсијата покажа дека причината за смртта била бесење. Но, полицијата не соопшти дали Березовски самиот се обесил.
XS
SM
MD
LG