Достапни линкови

logo-print

Уапсени шпиони на Иран во Саудиска Арабија


Поглед на кралската палата во главниот град на Саудиска Арабија

Поглед на кралската палата во главниот град на Саудиска Арабија

Министерството за внатрешни работи на Саудиска Арабија соопшти дека лицата кои беа уапсени во минатата недела под обвинение дека се шпиони работеле за Иран. Истрагата покажала дека тие имале директни врски со иранските тајни служби. Според министерството, упасените признале дека добивале пари од Техеран во замена за информации за витални локации во земјата.
Иран негираше било каква вмешаност во шпионажа на Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG