Достапни линкови

logo-print

Металург во четвртфиналето против Киелце


Македонскиот ракометен првак Металург на денешеното извлекување во Виена за противник го доби полскиот Киелце, екипа против која играше во групата од Лигата на шампионите. На двата дуела победи полската екипа. Во Скопје резултатот беше 21:20, а во Киелце 23:21. Генералниот секретар на Металург Зоран Цветановски истакна дека е задоволен од жребувањето и изрази надеж дека Металург ќе се пласира во полуфиналето.
Другите четвртфинални двојки се: Атлетико Мадрид – Барселона, Кил – Веспрем и Флензбург – Хамбург. Првите натпревари се играат во терминот од 17 до 21 април, а реваншите од 24 до 28 април. Првиот натпревар меѓу Металург и Киелце се игра во Скопје.
XS
SM
MD
LG