Достапни линкови

logo-print

Телото на Березовски на обдукција


Борис Березовски

Борис Березовски

Британската полиција го отстранила телото на рускиот тајкун Борис Березовски од неговиот дом во близина на Лондон, по што ќе биде предадено на обдукција со цел да се открие причината за неговата смрт, која се уште се води како необјаснета.
Поранешниот милијардер живееше во егзил во Британија и беше познат како силен критичар на Кремљ.
XS
SM
MD
LG