Достапни линкови

Груевски-големата поддршка претставува нова обврска и одговорност


Премиерот Никола Груевски на гласањето на локалните избори

Премиерот Никола Груевски на гласањето на локалните избори

Премиерот Никола Груевски изјави денеска дека големата поддршка која ја добиле од граѓаните на локалните избори и освојувањето на градоначалничките места во општините каде СДСМ беше на власт за нив претставува нова обврска и одговорност. Според него, граѓаните во општини каде досега победувале СДСМ почуствувале потреба да видат исполнување на програма, проекти и дела, како во општините каде делува ВМРО ДПМНЕ.
Груевски по посетата на Градската општа болница „8 Сетпември“ истакна дека лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски е класичен пример како ја завршуваат кариерата политичарите кои ја злоупотребуваат довербата на народот.
XS
SM
MD
LG