Достапни линкови

logo-print

Саркисјан го повика на дијалог неговиот противкандидат


Ерменскиот претседател Серж Саркисјан

Ерменскиот претседател Серж Саркисјан

Ерменскиот претседател Серж Саркисјан изрази подготвеност за дијалог со неговиот против кандидат на изборите Рафи Хованисијан. Во соопштението Саркисјан го повикува Хованисијан да го прекине двонеделниот штрајк со глад. Пораката на Саркисјан е одговор на писмото на Хованисијан во кое тој понуди да ја признае победата на Саркисјан на претседателските избори само ако се одржат парламентарните избори до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG