Достапни линкови

logo-print

Продолжува контролата на невладиниот сектор во Русија


Директорот на Амнести интернешнал во Русија Сергеј Никитин

Директорот на Амнести интернешнал во Русија Сергеј Никитин

Во Русија продолжува претресот во канцелариите на невладините организации, вклучувајќи ја и онаа на Амнести интернешнал во Москва. Директорот на канцеларијата Сергеј Никитин изјави дека претставници на обвинителството и на даночната полиција денеска непланирано пристигнале во канцеларијата на Амнести интернешал барајќи копии на сите документи. Слична акција била спроведена и во седиштето на руското движење „За човекови права“.
XS
SM
MD
LG