Достапни линкови

logo-print

Експлозија во банка во Лимасол


Рачно изработена бомба експлодирала синоќа во филијала на Банката на Кипар во Лимасол. Бомбата била поставена од две непознати лица, кои влегле во филијалата на банката и го оставиле експлозивот. Експлозијата предизвикала пожар, кој бил изгаснат, а во инцидентот нема настрадани. Поради кризата во Кипар банкоматите на островот се „пресушени“ и воведено е ограничување за повлекување до сто евра на ден. Ова ограничувањето стапи во сила од вчера и важи за сите банки.
XS
SM
MD
LG