Достапни линкови

Временска прогноза - облачно и врнежливо


Пешаци преминуваат улица во Скопје.

Пешаци преминуваат улица во Скопје.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне локално врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи и засилен ветер, особено во јужните и источните делови. Ќе дува умерен, а попладне засилен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 7 до 15 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 14 степени.
XS
SM
MD
LG