Достапни линкови

logo-print

Полицијата не нашла докази за вмешаност во смртта на Березовски


Борис Березовски

Борис Березовски

Британската полиција соопшти дека нема привични сознанија дека некој бил вмешан во смртта на рускиот олигарх Борис Березовски. Инспекторот Кевин Браун изјави дека полицијата засега нема докази за инволвираност на трета страна и дека се уште нема објаснување за причината за неговата смрт.
Березовски кој живееше во егзил во Британија, вчера беше пронајден мртов во неговата куќа во близина на Лондон.
XS
SM
MD
LG