Достапни линкови

Московиси-да се стави крај на кипарската „рулет -економија“


Протестите во Кипар против европските мерки за спас

Протестите во Кипар против европските мерки за спас

Францускиот министер за економија Пјер Московиси денеска изјави дека треба да се најде начин за ставање крај на кипарската „рулет-економија“, која е пред банкрот. Московиси за Канал+ порача дека е потребно да се преземат мерки, бидејќи во спротивно сите ќе ја платат цената, алудирајќи на европските даночни обврзници.
Денеска во Брисел е закажана средба на министрите за финансии на еврозоната за спас на островската земја.
XS
SM
MD
LG