Достапни линкови

logo-print

Лидерот на сириската опозиција поднесе оставка


Моаз Алхатиб

Моаз Алхатиб

Лидерот на прозападно ориентираната сириска национална коалиција Моаз Ал хатиб поднесе оствака од функцијата. Според сооппштението, објавено на неговиот профил на фејсбук, Алхатиб ја донел одлуката за да може да работи послободно. Неговиот потпарол ја потврди информацијата.
XS
SM
MD
LG