Достапни линкови

logo-print

Обама ја заврши посетата на Блискиот Исток


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама го заврши неговото четиридневно патување на Блискиот Исток со посета на Јордан и древниот град Петра. Во претходните денови Обама го посети Израел и палестинските територии. По разговорите со кралот Абдула во петокот Обама вети дополнителни 200 милиони долари за Јордан со цел да им се помогне на повеќе од 460 илјади бегалци од соседна Сирија.
XS
SM
MD
LG